AKTİVİTELER

Bodrum plajları da gün içinde deniz keyfi sürmek isteyenler için ideal. Sosyetenin ve ünlülerin en çok tercih ettiği bölge ise Türkbükü plaj ve beach clubları. Bodrum, su sporları ve dalış turizmi açısından da tatilcilerine önemli imkanlar sunmaktadır. Bodrum ve çevresindeki beldelerin plajlarında su sporları tesisleri bulunmaktadır. Yelken, deniz ve rüzgar sörfü ve dalış en popüler aktivitelerden.

Deniz tutkunları için günlük tekne turlarına katılmak veya mavi turlara çıkmak diğer bir alternatif. Bodrum, Türkiye'ye özgü bir tatil ve turizm türü olan Mavi Yolculuk ve Mavi Tur'un doğduğu yerdir. Bodrum'dan çıkışlı ve Ege-Akdeniz kıyılarını kapsayan bu tekne turları yaz tatilinde farklı ve eğlenceli bir başka alternatif. Bodrum'da mavi yolculuk ve mavi tur sezonu genelde Mayıs ayının başında başlayıp Ekim ayının sonuna kadar devam etmektedir. Pek çok farklı rota ve pek çok tekne kategorisi mevcut.

Bodrum'da gezilecek ve görülecek yerler arasında Bodrum Kalesi ve Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi başta gelmekte. Bodrum'un merkezinde yer alan 15.yy tarihi Bodrum Kalesi'ne çıktığınızda Bodrum'un tüm güzellikleri ve eşsiz manzarası ayaklarınızın altında. Bodrum Kalesi içinde yer alan ve alanında dünyanın en büyük ve önemli müzesi olan Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi ziyaretçilerine unutulmaz kültür aktivitesi sunmaktadır. Ayrıca, dünyanın yedi harikasından birisi olarak ün yapmış olan Bodrum Mausoleion, Bodrum-Turgutreis yolu üzerinde yer alan Antik Tiyatro ve yamacında bulunan Kaya Mezarları, Bodrum merkezinin batı tarafında yer alan Myndos Kapısı, marinanın kuzey batı tarafında bulunan Bodrum Osmanlı Tersanesi ve Bodrum-Gümbet koylarına hakim bir tepede bulunan Bodrum Yel Değirmenleri Bodrum'da görülmeye değer diğer önemli yerlerdendir. Ayrıca Zeki Müren'in vefatından sonra müze haline getirilen evini de ziyaret edebilirsiniz.

Doğa sevenler ve trekking tutkunları için Bodrum'a 30 km. mesafede bulunan Uyku Vadisi görülmeye değer. Bölgeye pek çok acente tarafından günübirlik turlar düzenleniyor.

Copyright © 2015 KALE Pansiyon Bodrum. Tüm Hakları Saklıdır.